O ośrodku - szukasz bezpiecznego miejsca na wypoczynek, miłej i rodzinnej atmosfery? Poznaj CAiS ALGA w Mrzeżynie - CAiS ALGA w Mrzeżynie - dla poszukujących dzikich plaż - zapraszamy nad Bałtyk. Tanie wczasy rodzinne z wyżywieniem dla rodzin z dziećmi, dla Seniorów. Promocyjne oferty wypoczynku nad morzem na rok

CAiS "ALGA" w Mrzeżynie
Zapraszamy nad Morze Bałtyckie
Poszukujesz ciszy i spokoju? Masz dość zgiełku miasta i tłumów?
Lubisz aktywny wypoczynek? Rowerowe i pieszy wycieczki?
... nad Bałtykiem można wypocząć bez "parawanów" i tłumów na plaży...
Przejdź do treści

Menu główne:

Informacje ogólne
Urlop w Polsce, nad naszym morzem - Bałtykiem nie musi być ciągłą walką o miejsce na plaży, niemiłą obsługą i wszechobecnym zgiełkiem. Nad Bałtykiem można odpocząć w ciszy i spokoju! Mrzeżyno to niewielka miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim, położona 25 km na zachód od Kołobrzegu. Centralnym punktem miejscowości jest Port u ujścia rzeki Regi do Bałtyku, który od 2012 roku jest modernizowany (prace mają ostatecznie zakończy się w 2015roku). Nowoczesny wygląd, przestrzeń i urocze widoki sprawiają, że Port w Mrzeżynie staje się sercem miejscowości.
Mrzeżyno cechuje przede wszystkim przyjazna turystom atmosfera, sprzyjająca pobytom rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy cenią spokój i bezpieczeństwo.   
Ośrodek CAiS  „ALGA” położony jest po zachodniej stronie rzeki Regi, w oddaleniu od  centrum miejscowości, gwaru zatłoczonych plaż i sklepów. Usytuowane pośród wspaniałych iglastych lasów CAiS „ALGA” stanowi doskonałą  bazę wypoczynkową dla osób, które ponad wszystko cenią ciszę, spokój i  relaks, pragnących odpocząć od zgiełku wielkich miast i przenieść się  bliżej natury.
Mały ruch samochodowy i oddalenie od innych źródeł emisji spalin tworzy swoisty „azyl tlenowy” zapewniając warunki do regeneracji i poprawy kondycji górnych dróg oddechowych, ale przede wszystkim samopoczucia.
Otaczające lasy swą dziewiczością i różnorodnością zachęcają     do czynnego wypoczynku, tj. spacerów, wypraw pieszych i rowerowych, joggingu, czy ostatnio tak modnego Nordic Walking. Dodatkowym  atutem usytuowania ponad 3 km od centrum miejscowości jest czysta, szeroka  plaża, której 12 km pas (miejscami zupełnie bezludny) zachęca do  spacerów i relaksu nad morzem.
Położenie - ODLEGŁOŚCI
zejście na plażę - ok. 500-600m - 10 - 15 minut marszu (droga przez las)
centrum miejscowości (port w Mrzeżynie) - 3,5 km
najbliższy sklep/kiosk - 2000m (osiedle wojskowe)
ośrodek zdrowia - 4km
Kościół, Poczta, Apteka - 4,5 km
przystanek autobusowy - 3,5km
szlaki pieszo rowerowe - przy ośrodku

Pokoje
Dodyspozycji Gości  pokoje 2, 3, 4 i 5  osobow oraz zestawy 4-6 osobowe.
Dostępne są także pokoje dla Singli.
W budynku B część pokoi 3-4 osoboych posiada balkon.
Na wyposażeniu pokoju standardowo: łazienka, szklanki, talerzyki, sztućce, koc plażowy i parawan, możliwość oglądania telewizji. Pokoje mają łóżka pojedyncze  i  małżeńskie.
Na każdym piętrze do wspólnego użytku: czajnik bezprzewodow i lodówka
W ośrodku można skorzystać z:
 • pralki - odpłatnie - 10zł/h
 • żelazka i deski do prasowania - nieodpłatnie
 • dostęp do internetu WiFi (w określonych miejscach, w miarę możliwości łącza)
 • wypożyczalnia książek
 • stołu do ping ponga, piłkarzyków, cymbergaja (na świetlicy)
 • punkt do podgrzewania posiłków dla dzieci (kuchenka elektryczna)
   ZWIERZĘTA DOMOWE PRZYJMUJEMY BEZ OPŁAT (obowiązuje przestrzeganie regulaminu - pobyt bez opłaty za pupila obowiązuje wyłącznie przy założeniu własnej pościeli i zabezpieczeniu narzut na łóżka - w przypadku skorzystania z pościeli obiektu - dodatkowa opłata 50zł/komplet za ręczne czyszczenie z sierści i oddzielne pranie)
Położenie i teren ośrodka
Na terenie działki znajdują się:
 • boisko rekreacyjne betonowe
 • boisko rekreacyjne wielofunkcyjne
 • miejsce do organizacji grilla - z ławkami i stołami
 • miejsce do organizacji ogniska
 • placyk zabaw dla dzieci do lat 7
 • PARKING NA TERENIE OŚRODKA JEST BEZPŁATNY
Obiekty usytuowane jest po zachodniej stronie rzeki Regi, w oddaleniu od centrum miejscowości, gwaru  zatłoczonych plaż i sklepów. Tereny na zachód od Regi to obszar miejscami dziewiczy. Za sprawą obecności Jednostki Wojskowej część pasa lasu i plaży  prowadzącego do Pogorzelicy została wyłączona z ruchu turystycznego.  CAiS "ALGA" bezpośrednio sąsiaduje z JW.
W promieniu kilometra są tylko 2  obiekty turystyczne oraz kilka domów prywatnych.
Atuty położenia 3,5 km od centrum miejscowości to niewątpliwie bezpieczeństwo, cisza i oddalenie od zgiełku typowego dla nadmorskich kurortów, dostęp do czystej, szerokiej plaży (pas ok 12 km - od portu w Mrzeżynie aż do Pogorzelicy) miejscami zupełnie bezludnej, otaczające wspalniałe lasy iglast, które zapewniają czyste powietrze.
Nowością i znaczącym udogodnieniem jest otwarta w 2012 roku ścieżka  rowerowa, która biegnie tuż przy ośrodku (na ścieżkę w leśnej części  można wyjechać bezpośrednio z ośrodka). Szlak pieszo rowerowy prowadzi w  stronę centrum Mrzeżyna (szlak z polbruku, wzdłuż drogi). Szlakiem tym  możemy również dojechac do Pogorzelicy - prowadzi leśnym duktem oraz  drogą z kostki brukowej.
Teren CAiS "ALGA" to 0,8 ha ogrodzona działka. 2 budynki  usytuowane są od strony ulicy (droga wewnętrzna dojazdowa  - mały ruch  samochodowy), natomiast tereny rekreacyjne położone sa w głębi. Z 2 stron działka graniczy z lasem.

CAiS "ALGA", 72-330 Mrzeżyno, ul. Wojska Polskiego 16,17
Zwierzaki - bez opłat
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego